Informace pro rodiče oddílu vlčat a světlušek

Nováčci, aby se stali členy naší organizace, musí odevzdat Přihlášku do oddílu – v současné době preferujeme podání elektronické přihlášky přes Skautský informační systém, což nám velmi ulehčí administrativu. Pro podání elektronické přihlášky kontaktujte vůdce oddílu, pokud chcete podat přihlášku v papírové podobě, vyzvedněte si ji v klubovně.

Informační list pro nové členy z roku 2019 si můžete stáhnout zde: Pro rodiče nováčků 2019.pdf, mimo výše členských příspěvků jsou informace stále platné. Nebo si potřebné informace přečtěte dále:

Komunikace s rodiči máme nastavenou přes aplikaci Levitio – podrobnější informace, co Levitio umí jsou v Manuálu (ne všechny funkce využíváme).

Akce

Schůzky budou po celý rok bývat pravidelně každý pátek od 16:15 do 18:00 hodin v klubovně ve skautském domově na Rybníkách a asi 1x měsíčně uspořádáme výpravu, z toho dvě, nebo tři během roku vícedenní. Program oddílu je zaměřený především na pobyt v přírodě a rozvíjení skautských dovedností, ale snažíme se, aby naše činnost byla co nejpestřejší a náš cíl – rozvíjení osobnosti dětí podporujeme všemi možnými způsoby, které neodporují našim skautským zásadám.

Co to stojí?

Jednou ročně probíhá u naší organizace registrace členů – to znamená, že oddíl odevzdá seznam členů a členské příspěvky. Z těchto peněz se hradí příspěvky do národních a mezinárodních skautských orgánů, provoz klubovny, pojištění při akcích apod. Pro rok 2024 tento příspěvek bude 900 Kč na každého člena.

Jednodenní výprava je v podstatě za cenu dopravního prostředku, případně vstupného  tak do 150 Kč, vícedenní výprava je podle ceny ubytování 400 – 600 Kč, víc je to opravdu vyjímečné. Letní tábor plánujeme na 10 dní a i když ještě nemáme rozpočet, tak počítejte s částkou kolem 2 500 Kč.

Náklady na vybavení: kromě drobností na schůzky a jednodenní výpravy se skaut, pokud to myslí vážně, prakticky neobejde bez spacáku, karimatky, ešusu a také batohu, do kterého se mu věci na vícedenní výpravy a na tábor vejdou. Není to vybavení, které budete hned teď potřebovat, ale postupně je bude nutné pořídit. Stejné je to i se skautským krojem.

Co s sebou na schůzky?

5 věcí – jsou to nejdůležitější věci, které světlušky a vlčata potřebují na všech schůzkách a výpravách:

Zápisník – měl by být v tuhých deskách, takový, kterému hned neuletí listy.

Tužka

KPZ – Krabička Poslední Záchrany. Je malá, skladná, pevná a je v ní všechno, co skaut může v nouzi potřebovat. Seznam, co v ní má být, vlčata mají.

Uzlovačka – je to kus řádného provazu (např. horolezecké pomocné lanko) pro různé potřeby, jako je přivázání celty, prasklého popruhu batohu, a taky ke hrám. Uzlovačku dostali nováčci na schůzce.

Šátek – žlutý krojový šátek dostane každý člen po přijetí do oddílu. Jinak ke hrám se hodí jakýkoliv šátek.

Do klubovny se PŘEZOUVÁME přezůvky si můžete na schůzky nosit, nebo si je nechávat v botníku před klubovnou.